2018 10 22

ESU EUROPIETIS

Europa

1950 m. gegužės 9 d. Europoje pradėta minėti ir švęsti Europos diena. Jau ne pirmi metai ši diena švenčiama ir  Lietuvoje. Anykščių rajono aštuntų klasių moksleiviai yra kviečiami dalyvauti viktorinoje „Esu europietis“. Renginį organizuoja Anykščių r. Troškūnų  Kazio Inčiūros gimnazijos europiečių klubas ir geografijos mokytoja Regina.

Viktorinoje dalyvavo ir Anykščių  Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 8 a klasės komanda: Aiva, Deimantė, Rokas, Julius, Džiugas ir Rytis. Renginyje kiekvienos mokyklos komanda turėjo prisistatyti. Mūsų mokinių  komanda eiliuotai pristatė Europos šalių įvairumą ir išskirtinumą. Jiems  padėjo pasiruošti  geografijos mokytoja Skirmantė Banienė. Vėliau  buvome išskirstyti į naujas komandas pagal išsitrauktas burtų keliu šalių vėliavas. Taip susibūrė komandos iš skirtingų mokyklų. Vyko protų mūšis, kuriame atsakinėjome į įvairiausius klausimus ir  apie šalių geografiją, ir apie  muziką, kalbas bei atlikome praktinės užduotis žemėlapyje. Labiausiai visiems patiko muzikiniai klausimai, nors buvo sunku, kur reikėjo atspėti dainą. Po protmūšio visos komandos buvo apdovanotos dovanomis ir saldžiais prizais. Tokie  renginiai yra nuotaikingi  ir įdomūs, visi pabendravo,  pasidalino žiniomis apie  Europą, jos gamtą, kultūrą, šalių papročius, tradicijas ir  apie Europos sąjungą.

Mokytoja S.Banienė