^ Į viršų
facebook

Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla

2019 01 18

Anykščiai S. Nėries g. 5 LT – 29145 baranausko.mok@gmail.com | Įmonės kodas 190047449

Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla

Respublikinis projektas „Atrask ES Lietuvoje”

Eurodar

 

 

  Šių metų gegužės 15 d. Panevėžio Žemynos progimnazijoje vyko respublikinis  projektas „Atrask ES Lietuvoje”, skirtas 7–11 klasių moksleiviams. Renginį organizavo ir koordinavo Všį „Problemų sprendimo centras“.

 

  Projekto vykdymo metu visų dalyvavusių mokyklų mokiniai buvo skatinami pasitikrinti savo žinias inetrnetinėje viktorinoje „Aštrus protas“,  kurios metu kiekvienas turėjo atsakyti į trisdešimt klausimų per pusvalandį. Respublikoje dalyvavusių šimtas mokyklų buvo suskirstytos į grupes pagal apskritis. Panevėžio  apskrityje vyko  proto mūšiai, kuriuose dalyvavo Rokiškio, Panevėžio ir Anykščių rajonų aštuonios komandos. Kiekvieną komandą sudarė aštuoni moksleiviai. Mūsų mokyklai atstovavo  dvi septintų klasių  komandos: 7a – Laurynas, Simas, Lukrecija, Rokas, Viktorija, Andželika ir Smiltė  ir 7c – Greta, Gabija, Ieva, Indrė, Martyna, Vainius, Titas ir Ugnė. Projekto tikslas – skatinti moksleivius pasidomėti ES istorija ir teikiama investicijų nauda bei galimybėmis. Kiekviena komanda turėjo paruošti kūrybinius namų darbus-prisistatymus, atitinkančius užduotį: „Atrask ES savo krašte“. Renginio metu vyko proto mūšis, kurį sudarė trys turai. Pertraukėlių metu buvo užduoti penki  klausimai komandų sirgaliams ir dalyviams. Net į tris iš jų atsakė anykštėnai: Laurynas, Simas ir mokytoja Skirmantė. Renginio organizatoriai jiems įteikė individualius prizus.

   7a klasės mokinių komanda paruošė  informatyvų prisistaymą-dėlionę, primindami apie ES įkūrimo pradžią ir teikiamą investicijų naudą mūsų mokykloje. Taip pat jie parodė puikias  žinias protmūšyje ir užėmė trečią vietą. Šaunuoliai!

   Visus sužavėjo nuotaikingas 7c klasės mokinių komandos sukurtas filmukas „Europos vidury – Anykščiuose Europos sąjungą randi“. Proto mūšyje pirmas turas buvo labai sėkmingas šiai komandai, nes buvo antri. Deja, galutinis rezultatas, kuris priklausė ne tik nuo žinių, bet ir nuo technologijų bei reakcijos buvo mažiau sėkmingas ir jie užėmė penktą vietą. Tai yra puikus rezultatas, nes septintokai buvo jauniausi renginio dalyviai.

   Visi dalyviai – mokiniai ir mokytojos – buvo apdovanoti padėkomis. Ačiū organizatoriams ir dalyviams.


                                                                        Mokytojos N. Živatkauskienė ir S. Banienė