2018 08 19

Mokinio atsiskleidimas per mokytojo meistriškumą

Direktore

Mūsų mokyklos pedagogai  dalyvauja programos Erasmus + KA1 veiksmo projekte „Mokinio atsiskleidimas per mokytojo meistriškumą“, skirtame mokytojų kvalifikacijos tobulinimui. Gegužės 14–18 dienomis informatikos mokytoja Asta Fjellbirkeland, anglų k. mokytoja Renata Stražinskienė ir mokyklos direktorė Dalia Kugienė  lankėsi Toso mokykloje, Jevnaker mieste, bei Hadeland gimnazijoje Norvegijoje.

Vizito metu pedagogai stebėjo mokytojų vedamas pamokas, popamokines veiklas, diskutavo apie Norvegijos ir Lietuvos švietimo sistemų panašumus ir skirtumus. Pokalbių metu buvo analizuojamos iškylančios problemos, jų sprendimo būdai.
 Pedagogai kartu su miesto gyventojais šventė Norvegijos Konstitucijos dieną. Stulbino norvegų patriotiškumas- visi, nuo kūdikių iki senelių, dėvėjo tautinius drabužius, nešėsi Norvegijos vėliavėles, segėjo kaspinus. Visa miesto bendruomenė dalyvavo eisenoje, po to džiaugėsi koncertu bei pramogomis vaikams. Po šventės mieste šeimos keliavo namo, kur visi kartu su šeima leido laiką vaišindamiesi tradiciniais patiekalais: kepta mėsa, žuvimi, bulvių salotomis ir būtinai tautinėmis spalvomis puoštas pyragas.
  Mokytojos ir direktorė grįžo kupinos naujų idėjų, kurias ketina pritaikyti savo mokykloje.
  „Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”

Renata Stažinskienė