2018 10 22

Ieškojome inovatyvių mokymo metodų Švedijoje

Projekte

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytojos Julija Dapkuvienė,  Asta Fjellbirkeland ir Daiva Barauskienė liepos 2–7 dienomis dalyvavo programos Erazmus + KA1 veiksmo projekto „Mokinio pažanga per mokytojo meistriškumą” mokymuose ,,Inovatyvūs mokymo metodai ir mokymo individualizavimas Švedijos mokyklose“ Švedijos mieste Karlshamn.

Intensyvūs mokymai  vyko netoli Baltijos jūros kranto įsikūrusioje Väggos vidurinėje mokykloje.  Pasitelkiant naujas ir išmanias mokymosi technologijas, atkreipiant dėmesį į  kritinio ir kūrybinio  mąstymo vystymą, didelis dėmesys buvo skiriamas XXI amžiaus mokymo metodams, skirtiems  vaikų pasiekimams ir motyvacijai gerinti. Mokytojos  dirbo darbo grupėse kartu su projekto dalyviais iš Suomijos, Vokietijos, Vengrijos, Ispanijos, Čekijos ir Prancūzijos, dalijosi savo šalies švietimo sistemos ypatumais ir naujovėmis, praktiškai išbandė IKT naudojimo galimybes mokinių pasiekimams vertinti, susipažino su Švedijos švietimo sistema, lankėsi  Karlshamn  muziejuje bei Kūrybos Mokslo centre.
   Väggos vidurinėje mokykloje veikia daugiakultūrinės klasės, kuriose mokosi įvairių tautų suaugę žmonės (daugiausia pabėgėliai iš Sirijos). Projekto dalyvės turėjo galimybę stebėti, kaip mokytojai  diferencijuoja mokymą bei susipažinti su naudojamais mokymo(si) metodais pamokose.
   Dalyvavimas projekte praplėtė tarpkultūrinį akiratį, užsimezgė naujos pažintys su kitų šalių pedagogais. Supažinome su Švedijos švietimo sistema ir diskutavome su įvairių tautų ir kultūrų mokytojais ieškodami naujų  mokymo(si) metodų dirbant su XXI amžiaus vaikais bei ugdant visapusišką žmogų.
   Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mokytoja Daiva Barauskienė