2018 12 19

Atminties kelias

Atmintis

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos šeštokai dalyvavo pilietiškumo akcijoje „Atminties kelias", skirtoje Lietuvos žydų genocido dienai paminėti. Akcijai mokiniai ruošėsi iš anksto: rinko lauko akmenėlius, domėjosi Anykščiuose gyvenusių žydų vardais, likimo istorijomis.

Rugsėjo 21 d. mokiniai atvyko į Sinagogų aikštę, kurioje yra išlikę net dviejų sinagogų pastatai. Šioje aikštėje yra ir atminimo suolelis garsiam žydų tautybės dailininkui Rudolfui Baranikui.
   Mokiniai iš akmenėlių sudėliojo jidiš ir lietuvių kalbomis ANYKST-ANYKŠČIAI. Anykščių žydai buvo sušaudyti 1941 m. rugsėjo mėn. Išlikę  namai, kuriuose jie gyveno. Mokiniai vaikščiojo  grįstomis Anykščių senamiesčio gatvelėmis, kuriomis kadaise vaikščiojo ir anykštėnai žydai, čia stovėjo jų maldos namai, parduotuvėlės...

Istorijos mokytoja Daiva Tručinskienė