2018 10 22

KONSTITUCIJOS EGZAMINAS 2018

KE logotipas

Jau dvyliktus metus iš eilės visi Lietuvos piliečiai kviečiami laikyti Konstitucijos egzaminą. Projekto organizatorius LR Teisingumo ministerija, projekto globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Egzamino partneriai: naujienų portalas DELFI, LRT radijas ir televizija, Mykolo Romerio universitetas, Media Traffic.

1–4 klasės mokiniai piešia piešinius tema  „AŠ IR TU – DAR 100 METŲ KARTU!“.  Individualius piešinius mokiniai pateikia iki spalio 4 d.
   5–10 kl.  moksleiviai  egzaminą laikys specialios Konstitucijos egzamino pamokos metu – 2018 m. spalio 4 d. 9 val. mokyklos Aktų salėje.

Į II etapą bus pakviesti teisingai į 25 iš 30 I etapo klausimų atsakę dalyviai. II etapo užduotis sudarys 19 testo klausimų su siūlomais atsakymų variantais, iš kurių reikės pasirinkti vieną teisingą, ir 1 atviras klausimas – be atsakymų variantų, atsakymą reikės parašyti pačiam dalyviui. Specialios komisijos vertinimui pateikiami tik daugiausiai (ne mažiau  kaip  17  uždarų  klausimų teisingai atsakiusių moksleivių darbai.  Vertinimo kriterijai:
atsakymų tikslumas, minčių aiškumas,  tvirti argumentai.
                     Kviečiame moksleivius aktyviai dalyvauti LR Konstitucijos egzamine.

Daiva Tručinskienė