2018 12 19

Konstitucijos egzaminas

konstitucija2018

Spalio 4 d. visose  Lietuvos  savivaldybėse, mokyklose,  universitetuose  ir kitose įtaigose vyko LR Konstitucijos egzamino pirmasis etapas. Konstitucijos egzaminas vyksta jau dvyliktą kartą. Egzamino globėja LR Prezidentė  Dalia Grybauskaitė.

1–4 klasės mokiniai piešė piešinius tema  „AŠ IR TU – DAR 100 METŲ KARTU!“ .  Atrinkti  geriausi pradinukų darbai – 1a Vinco Obelenio (mokytoja Rita Vaitiekūnienė), 2a  Augustės Švedaitės, Augustės Mikulionytės, Sofijos Ražinskaitės (mokytoja Daiva Guobužienė), 4a Amelijos Dapkutės, Austėjos Vilimaitės, Kerniaus Dobrovolskio (mokytoja Gražina Verbickienė) – išsiųsti į respublikinį konkursą.
   5–10 klasių mokiniai sprendė 30 klausimų testą. Norint patekti į antrąjį KE  etapą, reikėjo teisingai atsakyti į 25 klausimus. Moksleiviai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie savo valstybės sąrangą, jos valdymą, piliečių teises ir pareigas.
   Labai gaila, bet tik vienas mokinys, 8a kl. Laurynas Klimašauskas, teisingai atsakė į visus klausimus ir pateko į antrąjį KE etapą, kuris vyks spalio 18 d.
 Linkime Laurynui sėkmės antrame etape.
  O visiems kitiems moksleiviams, dalyvavusiems šiame egzamine, turėtų pasisekti kitais metais. Tik labai svarbu paimti į rankas LR Konstituciją ir ją atidžiai paskaityti.
Juk LR KONSTITUCIJA – PAGRINDINIS MŪSŲ ŠALIES ĮSTATYMAS.

Daiva Tručinskienė