2018 11 20

Ekskursija į Kėdainius

kedainiai

2018 metų spalio 11 dieną 45 mokiniai iš 8a, 8b, 8c klasių  ir juos lydinčios mokytojos  Daiva Guobužienė, Rimutė Šerepkienė, Nijolė Živatkauskienė vyko į Kėdainius.
Pirmas mūsų tikslas buvo aplankyti Kalnaberžėje įsikūrusį  reabilitacijos centrą „Vilties švyturys“. Centre  mūsų laukė socialinės darbuotojos  Vida, Inga ir lektoriai. Šis centras jau 16 metų gydo kvaišalų pasaulyje pasiklydusius žmones.

Paskaitos metu mintimis pasidalijo trys centro ligoniai. Buvusių narkomanų mintys, išgyvenimai mus visus privertė susimąstyti, nes jie kalbėjo apie tai, kas skaudžiausia, ką slepia nuo kitų. Gyvenimo istorijos neįtikėtinos, bet džiugu, kad žmonės, atvykę į šį centrą, po metų gali pradėti gyventi normalų savarankišką gyvenimą, nors ir tai ne visiems pavyksta. Fiziškai kvaišalų nevartoji  ir pradedi suprasti savo problemą, būdamas blaivus, darai išvadas, bet mintys apie kvaišalus, deja, nepaleidžia visą gyvenimą...
   Išklausę paskaitą, važiavome į Kėdainius. Gidė pravedė ekskursiją. Grožėjomės nuostabiai sutvarkytu senamiesčiu, užsukome į „Saulės ” gimnaziją, aplankėme Šv. Juozapo bažnyčią, kunigaikščių Radvilų mauzoliejų Evangelikų reformatų bažnyčioje.
   Pasivaikščioję po Kėdainių senamiestį, daug sužinoję ir puikiai praleidę laiką, grįžome namo. Ši ekskursija buvo finansuota projekto „Mums rūpi sveikata“ lėšomis.

Biologijos mokytoja Nijolė Živatkauskienė