2018 11 20

Vokiečių kalbos dienos

vok

Spalio mėnesio viduryje (22–15 dienomis) jau trečią kartą mūsų mokykla dalyvavo paskelbtoje respublikinėje vokiečių kalbos savaitėje. Apie šios užsienio kalbos reikalingumą jau ir mūsų šalyje daug kalbėti kaip ir nebereikia: Vokietija – viena pagrindinių mūsų šalies bendradarbiavimo partnerių įvairiose srityse. Vis daugiau šios ekonomiškai stipriausios  Europos valstybės  įmonių ateina į mūsų šalies vidaus rinką, atsiveria plačios ne tik verslo, bet ir mokslo sričių tarpusavio bendradarbiavimo galimybės.

Mūsų mokykloje vokiečių kalba – viena iš antrųjų užsienio kalbų. Jos mokytis, žaisdami su Kišku Hansu,  jau penktus metus pradedame nuo pirmos–antros klasės. Tad ir dalyvavimas vokiečių kalbos dienų savaitėje yra savaime suprantamas dalykas mūsų mokyklos mokiniams.
   Mažieji iliustravo vokiškas pasakas, talpino svarbiausius žodžius Vokietijos vėliavos spalvų apskritimuose, mokėsi dainelių. Vyresniųjų klasių moksleiviai ruošė aprašus apie didžiuosius Vokietijos miestus, 16 federacinių žemių, sudarinėjo  žodynus pagal tam tikras  temas. Labai džiugu, kad ir kitų dalykų mokytojai labai palaikė mus – dailės mokytoja Gailutė Stakienė ir muzikos mokytoja Jūratė Girnienė. Per dailės pamokas moksleiviai piešė vokiškų pasakų personažus, per muzikos pamokas klausėsi vokiečių kompozitorių (R.Šumano, J.Bacho) kūrinių, rinko įdomiausius biografinius faktus, dainavo dainas.
   Moksleivių darbeliai buvo iškabinti pirmo aukšto fojė, kad visi galėtų pasigėrėti.

Vokiečių kalbos mokytoja V. Tartilienė