2018 12 19

Lapkričio 16-oji tarptautinė Tolerancijos diena

tolerancija

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes.

Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS puikiai tinka atrakinti žmonių mintis, širdį, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kuriems žmonėms tai nėra lengva, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti gerosioms žmogaus savybėms.
   Mūsų mokyklos mokiniai klasės valandėlių, etikos pamokų metu kalbėjo apie pakantumą kitam, kitokiam, piešė simbolinius Raktus, dalelę savo širdies dovanodami mokyklos bendruomenei, svečiams.

Daiva Tručinskienė