2018 12 19

Švento Martyno dienos paminėjimas

Vilmos

Lapkričio 11 dieną minima Šv. Martyno diena. Tai šventė, labiau žinoma Vokietijoje. Tad ir mūsų mokyklos mokiniai, kurie su vokiečių kalba „draugauja“, šią dieną irgi prisiminė. Sekmadienio šventė buvo perkelta į pirmadienį, kad būtų lengviau visiems susirinkti. Nuo mokyklos, nešini pačių pasidarytais žibintais, pajudėjome pavakare. Šviečiančioje eisenoje buvome kartu su savo tėveliais bei mokytojais, nes vokiečių kalba ne naujiena jau ir pradinių klasių mokiniams – jos mokytis padeda Kiškis Hansas.

Susirinkę į bažnyčią, klausėmės J.Biliūno gimnazijos vyresniųjų klasių moksleivių atliekamų vokiškų dainų, pritardami ir mes. Išgirdome pamokančią istoriją apie tai, kaip svarbu žmonėms vieniems su kitais dalintis. Po to dalyvavome šv. mišiose. Joms pasibaigus, šv. Martynas visus pakvietė prie laužo pasivaišinti arbata bei Martyno meduoliais. Šildėmės prie kaitriai liepsnojančio laužo ant Šventosios kranto ir bendravome – juk susirinko šv. Martyno bičiuliai iš visų miesto mokyklų.

Vokiečių k. mokytoja V.Tartilienė