2019 10 18

„Skaidrumo vėliavos”

skaidrumas

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo pilietiškumo akcijoje ,,Skaidrumo vėliava”, kurią inicijavo "Transparency International" Lietuvos skyrius. Ši akcija buvo skirta gruodžio 9 d. – Tarptautinei antikorupcijos dienai. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksika) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Mūsų mokykla priklauso „Sąžiningumo mokyklų tinklui”. Tai yra neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Tinklo tikslas – suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčius bei dalintis geraisiais pavyzdžiais.
   Etikos ir pilietinio ugdymo pamokų metu 5-9 klasių mokiniai kalbėjo apie sąžiningumą, korupcijos apraiškas visuomenėje, piešė ,,Skaidrumo vėliavas”. Piešiniuose naudojo tris simbolius: šviesą, langą, padidinamąjį stiklą. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus: Kas man yra skaidrumas mokykloje? (simbolis – šviesa); Aš manau, kad galiu skatinti sąžiningą elgesį savo klasėje (simbolis – langas); Jeigu nesąžiningumas būtų animacinis piktadarys, kas tai būtų? (simbolis – padidinamasis stiklas).
   Piešiniui buvo siūlomos devynios spalvos: mėlyna, žalia, raudona, oranžinė, geltona, rausva, violetinė, balta, juoda. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę pasirinkti tris spalvas minėtiems simboliams piešti. ,, Skaidrumo vėliavos” papuošė mokyklos erdves.

Daiva Tručinskienė