2019 10 18

Respublikinė konferencija „Ar iš balos tas gražumas?..“ stebino išmone ir kūrybiškumu

zivat

Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė gamtamokslinė konferencija „Ar iš balos tas gražumas?..“, sukvietusi senus ir naujus draugus pasikalbėti  aktualiomis ir įdomiomis temomis. Į svečius atvyko Kėdainių „Atžalyno“ gimnazistai, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos atstovai, Pasvalio Svalios progimnazijos mokiniai.

Atsakingai ir kruopščiai konferencijai ruošėsi mokytojų Nijolės Živatkauskienės ir Skirmantės Banienės suburta komanda. Mokiniai rinko medžiagą ir rengė pranešimus apie varliagyvių įvairovę, varles pasakose ir pan. Svečiai iš Pasvalio kalbėjo apie savo kraštą – supažindino su smegduobėmis ir Svalios upelio tyrimu. Mokytojos Inos Gailūnienės vadovaujami gimnazistai pasakojo apie varliagyvių apsaugą migracijos metu Anykščių regioniniame parke. Kėdainiečiai parodė V. V. Landsbergio minispektaklį „Vagystė varlių saloje“.
   Susirinkusių į konferenciją laukė staigmena – mokytojos Nijolės Živatkauskienės asmeninė varlių kolekcija. Mokytoja jau 20 metų kolekcionuoja įvairiausias varles – daugiau kaip 1300 varlių jau gyvena Živatkauskų namuose. Žavėjo ne tik gausi kolekcija, bet ir temų įvairovė – žaislai, buities įrankiai, medžiagos, servetėlės, knygos, papuošalai... Mokytoja Nijolė Živatkauskienė, kolekcionuojančių  varles asociacijos KVA narė, džiaugiasi savo varlytėmis, kurios kolekciją papildo nuolat – gaunamos dovanų, išsimainomos, nusiperkamos  ir parsivežamos iš kelionių. Parodą „Žalioj lankoj žalia žolė, žalioj žolėj – žalia varlė“ gausiai lankė mokyklos mokiniai, darželinukai ir negailėjo mokytojai gražių žodžių.
   Mokyklos komanda – mokytojai, mokiniai, administracija – puikiai atliko darbą ir konferencija buvo ne tik turininga, bet ir naudinga.  Nuoširdžiai dėkojame Audriaus Juškos ūkiui už paramą, už Varliaus apsilankymą dėkingi „Bangeniui“. Atsisveikindami su draugais jau kalbėjome ir apie ateities planus, nes ir kitais metais Žemės dieną švęsime.

Mokytoja Dangira Nefienė