2019 08 20

Asmenybė mokykloje

Mazylis

Šiandien Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje netradicinių pamokų diena „Asmenybė mokykloje“. Džiaugėmės, kad svečiuose legendinis krepšininkas, LR seimo narys Sergejus Jovaiša ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

Sergejus Jovaiša pasveikino visus susirinkusius į pamoką ir suteikė žodį profesoriui Liudui Mažyliui. Mokiniams profesorius pasakojo, kaip ieškojo Nepriklausomybės Akto originalo, kalbėjo apie šių dienų aktualijas, prisiminė mokyklos ir studijų metus, atsakė į mokinių klausimus. O mokiniai domėjosi, ką profesorius veiktų Europos Parlamente, koks jo hobi, ar šiandien dar dirba chemijos srityje. Sužinojome, kad kolekcionavimas – viena iš profesoriaus aistrų. Po nuoširdaus pokalbio profesorius Liudas Mažylis perdavė Antano Žukausko-Vienuolio laišką, rašytą 1943 m. kovą ir saugotą šeimos archyve, o mes laišką pažadėjome perduoti muziejui.

Turininga buvo istorijos ir pilietiškumo pamoka.

Mokytoja Dangira Nefienė