2019 10 23

Antaninių šventė

Antaninesdar

Mokyklos bendruomenė minėjo Antano Baranausko vardo dieną.
 Pakviesti muziejininkų įsijungėme į akciją „Istorinė Baranauskų šeimos kelionė“. Prieš 180 metų iš Jurzdiko, kuriame įsikūrusi mūsų mokykla, į Ažupiečius išsikraustė būsimojo rašytojo, vyskupo tėvai Jonas ir Rozalija su keturiais vaikais.

Tuo metu Antanukui buvo ketveri. Mokyklos mokytojų teatro dalyviai (režisierė A. Simanonienė), pasitelkę į pagalbą vaikus, sukūrė šeimos personažus. Paskui klėtelės rąstus keliavo Baranauskai su keturiais vaikais, o juos palydėjome mes – Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenė.
   Stabtelėjome prie paminklo. Aštuntokės deklamavo A. Baranausko ir Maironio eiles, o mokyklos mokiniai vainikavo Antano Baranausko paminklą iš gamtinių medžiagų kurtomis saulytėmis (mokyt. G. Stakienė, K. Striukienė).
   Užkopę į Baranauskų sodybos kalnelį sudėjome du klėtelės vaikinus, taip paminėdami 180–ąsias klėtelės metines Ažupiečiuose.

D. Nefienė