2019 08 20

Gedulo ir vilties dienos minėjimas

gedulas

Paminėti Gedulo ir vilties dieną ruošėmės– planavome veiklas, skirstėmės darbus.

Prie paminklo Laisvei vyko valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonija – kartų sambūris. Jos metu dainavo 8b klasės mokinė Ieva Mikštaitė (mokyt. J. Girnienė), 8c klasės mokiniai dainavo, šoko, deklamavo (mokyt. D. Nefienė, J. Girnienė, N. Živatkauskienė). Jautrus skaitovės Gretos Pakalkaitės žodis sujaudino ne vieną.

Minėjimą tęsėme Siaurojo geležinkelio muziejuje. Keliavome į jį ne tuščiomis – nešėme pagamintus žaislus, nes šių metų akcijos tema – tremties vaikų žaislai. 8a, 6a, 7a mokiniai su auklėtojomis D. Tručinskiene, B. Čieliene, R. Stražinskiene atnešė žaislus ir paliko stotyje, kaip ženklą tų, kurie iškeliavo iš čia ir negrįžo...
  7a klasės mokinių kompozicija „Žmonės kaip paukščiai“ (režisierė A. Simanonienė) skambėjo stotyje susirinkusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams. Mokyklos mokiniai su dailės mokytojomis G. Stakiene ir K. Striukiene piešė atvirukus, kuriuos padovanojome tremtiniams.

Mokiniai turėjo puikią istorijos ir pilietiškumo pamoką.

D. Nefienė