2019 10 18

Rugsėjo 23-oji Lietuvos žydų genocido diena

daivosTRU

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“ , skirtoje Lietuvos žydų genocido dienai paminėti. Anykščių miesto pakraštyje, Liūdiškių kaime yra vieta vadinama Zuikių kalvomis.

Čia Antrojo pasaulinio karo metais buvo sušaudyti šimtai žydų tautybės anykštėnų: moterų, vyrų, senelių, vaikų. Jie tapo holokausto aukomis tik todėl, kad buvo žydai. Sovietmečiu aukoms buvo pastatytas paminklas, kuris stovi ir šiandien. 5b kl. (mokytoja R.Šerepkienė) ir 7a kl. (mokytoja D.Tručinskienė) mokiniai pagerbė holokausto aukų atminimą. Pilietinės iniciatyvos dalyviai prie paminklo padėjo akmenėlių ir uždegė atminimo žvakutes.

Daiva Tručinskienė