2019 10 18

Mes tokie skirtingi, bet ir panašūs

julija

Mūsų mokyklos 10-ties mokinių komanda iš 8a Agnė P., Laura M., Smiltė D., Aurimas P., Arnas Ž., Tomas Ž. ir 8b Skaistė K., Matas J., Martynas Ž., Darija B., kartu su mokytojomis Skirmante Baniene ir Julija Dapkuviene buvome išvykę į Lenkiją. Dalyvavome Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų projekto ,,Mes tokie skirtingi, bet ir panašūs“ veiklose kartu su Vroclavo Janušo Korčako pradinės mokyklos Nr.61 mokiniais.

Projekto „Mes tokie skirtingi, bet ir panašūs“ pagrindinis tikslas yra skatinti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo bendradarbiavimą, tarpkultūrinį dialogą ir atvirumo bendraujant plėtojimą. Projektą finansavo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas prie Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
   Atvažiavę į Vrotslavą įsikūrėme tarptautiniuose jaunimo kūrybos ir kultūros namuose. Pirmąją dieną mokykloje susipažinome su mokiniais iš Vroclavo Janušo Korčako mokyklos aštuntos klasės kartu žaisdami įvairius bendravimo žaidimus. Daug sužinojome apie jų šalį, miestą, mokyklą ir patys pristatėme Lietuvą, Anykščius ir savo mokyklą. Buvo labai smagu išmokti šokti belgišką šokį. Abiejų mokyklų komandos dalyvavo lenkų kalbos pamokoje, kurioje mokėmės skaityti lenkiškai, o jie lietuviškai. Pasibaigus veikloms mokykloje, ėjome į miesto centrą, aplankėme Tumski salą, kuri vadinama mažuoju Vatikanu, užlipome į vienos iš daugelio ten stovinčių bažnyčių bokštą.
   Kitą dieną Pono Tado (Pan Tadeuš) muziejuje vyko edukacija – pažintis su A. Mickevičiaus kūryba. Po to dirbdami mišriose grupėse – turėjome surasti kuo daugiau nykštukų-krašnalių – Vroclavo miesto simbolių, buvo labai įdomu ir smagu. Vakare keliavome į Hidropolį, ten vyko edukacijos apie mūsų planetos įvairių formų vandenį. Veiklos centre paliko labai didelį įspūdį.
   Turėjome garbės dalyvauti susitikime su Vrotslavo prezidentu (Lenkijoje keturių didžiausių miestų merai yra vadinami prezidentais). Lankėmės Vrotslavo universitete, apžiūrėjome gražiausias sales, užkilome ant stogo pasigrožėti vaizdu į senamiestį ir Odros upę. Po universiteto turėjome laisvo laiko, mokytojos mus palepino labai skaniomis spurgomis. Sutemus važiavome žiūrėti grojančiųir šokančių fontanų, mums tikrai patiko.
   Ketvirtadienį nuo ankstaus ryto veiklos vyko mokykloje. Ten pristatėmesavo tradicinius lietuvių patiekalus ir gaminome kartu, o po to ragavome tradicinius lenkų patiekalus. Atradome daug panašumų, bet ir skirtumų pastebėjome. Tradicinė lenkų mišrainė yra visai kaip lietuviška mišrainė. Supratoem, kad ir jie mėgsta žaisti kepšinį, šokti, dainuoti. Dar nesutemus kilome į vieną iš aukščiausių Lenkijoje dangoraižių. Vaizdas padarė didelį įspūdį.
   Aplankėme zoologijos sodą, kuris yra didžiulis savo teritorija ir gyvūnų įvairumu. Netoliese buvo japoniškas sodas, pasivaikščiojome ir jame. Vakare kartu su savo naujais draugais iš Vroclavo Janušo Korčako pradinės mokyklos labai smagiai praleidome laiką, artimiau susipažinome. Buvo labai liūdna, kai reikėjo išsiskirti, norėjosi pabūti ilgiau.
   Išvykimo dieną dar spėjome pamatyti Vrotslavą plaukdami laivu, o po to keliavome atgal į Lietuvą. Nors 14 valandų trukusi kelionė buvo varginanti, projekto veiklose įgijome labai daug naujos patirties, patyrėme daug įspūdžių. Manome, kai atsiranda tokia galimybė dalyvauti projektinėje veikloje, ja tikrai reikia pasinaudoti. Mes nepasigailėjome.AČIŪ mokytojoms ir projektą finansavusiai organizacijai.

Skaistė Kirstukaitė, 8b klasės mokinė