2020 02 28

Tolerancijos diena

ziburys

Lapkričio 16-oji Tarptautinė tolerancijos diena. 2019 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Ruošiantis minėti tarptautinę Tolerancijos dieną mūsų mokyklos mokiniai aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus mokykloje, klasėje.  Labai svarbu buvo aptarti tolerancijos ribas ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu, kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.
  Mokiniai sukūrė stilizuotą Tolerancijos švyturį, į kurį patalpino pieštus savo, draugų atvaizdus – žmogučius. Malonu jausti, kad kiekvienas esame labai svarbus bendruomenės narys.

Daiva Tručinskienė

ziburys1