2020 08 04

Renginys „Iš tautosakos skrynios“

Daiva

Renginį pradėjo klasės mokytoja Daiva, kuri vilkėjo raganaitės kostiumą. Ji atrodė įdomiai: oranžiniais garbanotais plaukais, dideliais akiniais, voratinkline skrybėle ir puošnia vyšnine suknele.

Mokytoja-raganaitė atvėrė tautosakos skrynią ir iš jos ištraukė knygas, kuriose buvo lietuviškos sakmės, legendos, greitakalbės, lietuvių dainos ir žaidimai, patarlės ir anekdotai, keliavę iš lūpų į lūpas, sukurti lietuvių liaudies.

Renginį vedė kaukai Špygas ir Replius – tai Kasparas ir Donatas. Kasparas – juodais, suveltais plaukais ir pilku apsiaustu. Donatas – ilgais, ryškiai raudonais plaukais. Kaukai pristatė renginio dalyvius: Jogailą, Eliją, Mažvydą, Elingą, Augustą, Ugnę, Igną, Juliją, Viktoriją, Miglę, Lėją ir Ūlą. Paminėsiu keletą patikusių.

Jogaila skaitė anekdotus, kurie buvo labai gerai parinkti ir juokingi, pralinksmino visą klasę. Pagal Ugnės, Igno, Ūlos, Lėjos ir Elingos nurodymus ieškojome paslėpto lobio, kurį pavyko rasti. Tai buvo ananasiniai saldainiai, jais pasivaišinome. Labai patiko Ugnės sukurta šiurpė. Tuo metu klasėje buvo užtrauktos užuolaidos, todėl visiems pakankamai buvo šiurpu.

Gražiausiai pasipuošę buvo Ignas ir Ugnė. Jie vilkėjo lietuvių tautinius drabužius. Įsimintini ir juokingi buvo Viktorijos anekdotai. Labai patiko ant jos galvos šviečiantis vainikas.

Šis renginys paliko didelį įspūdį visai klasei. Mes gerai praleidome laiką ir pasilinksminome.

Augustas Lapackas, 4 b klasės mokinys