2020 09 26

Socialinė akcija „16 AKTYVUMO DIENŲ PRIEŠ SMURTĄ“

aktyvumas

Lapkričio 25–ąją prasidėjo socialinė akcija „16 AKTYVUMO DIENŲ PRIEŠ SMURTĄ“, kuri  baigsis gruodžio 10–ąją, kai minėsime Žmogaus teisių dieną. Lapkričio mėn. pabaigoje Specializuotos pagalbos centro kompleksinę pagalbą teikiantis Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į svarbią problemą – į smurtą artimoje aplinkoje – iniciavo renginių ciklą mūsų mieste ir rajone.

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos psichologė  Vida Repečkaitė  ir 3 klasės mokiniai bei jų mokytoja Gerda Vaičiūnienė aktyviai prisijungė prie šios akcijos. Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centre mokiniai išgėrę šiltos arbatos ir pasistiprinę skanėstais,  savo mintis ir palinkėjimus užrašė ant balionų – „Nesmurtauk pats ir neleisk to daryti kitiems“, „Smurtas griauna šeimą“, „Gyvenkime visi draugiškai ir nesipykime“ ir kt.
   Žinią apie pasipriešinimo smurtui artimoje aplinkoje svarbą nešanti akcija atkreipė praeivių dėmesį. Akcijos metu moksleiviai drauge su policijos pareigūnėmis Rūta ir Akvile bei šuneliu Amsiu balionus dalino gatvėje sutiktiems anykštėnams, A. Baranausko aikštėje ir  miesto centre esančiose įstaigose bei Anykščių r. savivaldybės skyriuose. Balionus vaikai įteikė rajono merui Sigučiui Obelevičiui, administracijos direktorei Ligitai Kuliešaitei bei pavaduotojai Venetai Veršulytei. Meras vaikus pakvietė į savo kabinetą, kur viešėjo Birštono savivaldybės delegacija. Svečiai stebėjosi tokia gražia mūsų akcija ir žadėjo kažką panašaus suorganizuoti savo mieste.

Mokyklos psichologė Vida Repečkaitė