2020 08 04

„Sniego gniūžtės“ stovykla

sniegas

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos aštuntokų komanda dalyvavo „Sniego gniūžtės“ stovykloje Darbėnuose Kretingos rajone. Tai yra jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir padeda kiekvienam priimti teisingus sprendimus gyvenimo pasirinkimuose.

Siekia apsaugoti nuo svaigalų, o ne gydyti jau patekusius į jų priklausomybę. Programos vadovai padeda ugdyti bendravimo įgūdžius, skatina ir mokina linksmintis be svaigalų. Tai ypač aktualu šių dienų jaunimui. „Sniego gniūžtės“ programą planuoja ir įgyvendina patys paaugliai. Programa yra akredituota tarptautinės kompanijos Chapter of Operation Snowball Inc. Patys paaugliai-vadovai sukuria bendraamžiams malonią aplinką, kuri nėra nuobodi. Todėl jaunimas yra svarbiausias SG veikėjas.
  Šiemet stovykloje dalyvavo 110 mokinų iš Palangos, Kretingos, Salantų, Ylakių, Vydmantų, Darbėnų ir Anykščių. Mokiniai gyveno ir kartu vykdė veiklas Darbėnų gimnazijoje, dirbdami skirtingose grupės. Įdomiai, turiningai ir naudingai praleistas savaitgalis neprailgo. Daug užduočių, apsikabinimų, mokančių rodyti jausmus vienas kitam, ir pasirodymų, skatinančių atsakingai priimti sprendimus. Filmų ir situacijų analizė bei aptarimas, aktyvūs žaidimai, mokantys bendrauti ir bendradarbiauti, vaidinimai, kuriuos reikėjo sukurti per trumpą laiką ir parodyti kitiems. Daug įvairios veiklos, patirčių, gerų emocijų ir daug naujų draugų: toks buvo savaitgalis Darbėnuose. Ačiū organizatoriams už pakvietimą ir mūsų mokyklos direktorei už mokinių idėjos palaikymą ir pagalbą.

Mokytoja Skirmantė Banienė

Mokinių įspūdžiai sugrįžus į mokyklą.

„Sniego gniūžtė“ yra tikrai išskirtinė patirtis. Labai džiaugiuosi, kad važiavau. Susiradau daug draugų, išmokau įvairių žaidimų. Jeigu galėčiau, ryt vėl nedvejodamas vykčiau į Darbėnus. Tai kaip nuotykis, kurį atsiminsiu labai ilgai – visą savo gyvenimą. Rekomenduočiau kiekvienam.
                                                                                                                                   Tomas Žąsinas
„Sniego gniūžtė“ tai nuostabi prevencinė jaunimo stovykla. Labai džiaugiuosi gavusi galimybę joje dalyvauti. Nuostabūs vadovai, puikus personalas, rūpestinga SG direktorė. Dvi paros pralėkė lyg dvi valandos.Tikiuosi, sugrįžti kitais metais, nes tai įspūdinga stovykla.
                                                                                                                                   Laura Matiukaitė
„Sniego gniūžtė“ man labai patiko. Buvo labai linksma, susiradau daug naujų draugų. Labai džiaugiuosi, kad važiavau ir labai rekomenduočiau kiekvienam dalyvauti. Noriu padėkoti mokyklos direktorei, kad sudarė galimybę nuvykti į Darbėnus ir auklėtojai, kad su mumis praleido visą savaitgalį kartu.
                                                                                                                                   Arnas Žukauskas