2020 02 28

Adventas – širdies žadinimo metas

Nameliai

Amžių išmintis sako, kad laikas – brangi dovana, duota mums, žmonėms, tam, kad taptume geresni, labiau mylintys, brandesni. Antano Baranausko pagrindinės mokyklos darbuotojai gruodžio 17 d. į Advento sakralaus laiko paslaptis pasinėrė kartu su puikiojo „Valaukio“ dainuotojomis.

Advento dainos keitė viena kitą, sodrūs balsai „už dūšios griebė“, Reginos Stumburienės trumpi pasakojamieji intarpai skraidino į šventą vaikystės, buvimo kartu su tėvais prie balto stalo laiką – klausytojai jautėsi lyg Angelo palytėti. Širdyje susipynė švelnus graudumas ir Kalėdų šviesos atgimimo ilgesys – dainuotojos švelniai lietė sielos stygas, vyko bežodis kalbėjimasis iš širdies į širdį. Jei dieviškumo šaltiniai turi būti saugomi ir pripildomi žmogaus meile bei atsivėrimu šviesai, tai šioje popietėje tai vyko be galo natūraliai, savaime.
   Mokyklos direktorė Dalia Kugienė viešnių pažadintą gilų Advento  išgyvenimą įvardino kaip ypatingą dovaną ir atsidėkojo stilizuotu žibintu, kad joms šviesos niekada nepritrūktų, dosniai dalinantis ja su kitais.
   Adventinę nuotaiką sustiprino kunigo vikaro Raimundo Zimkos šilti žodžiai ir palaiminimas. Jaukus buvimas kartu tęsėsi, gurkšnojant arbatą ar kavą, ragaujant kalėdinius pyragus. Kasdienybės šurmulys, rūpesčiai ir skubėjimas nutolo – širdyje pasklido šviesa: Kalėdos čia pat...

Birutė Čielienė