2020 08 04

ANYKŠČIŲ AKADEMIJOS AKADEMIKAI

svente

Šią savaitę Antano Baranausko pagrindinės mokyklos aštuntokai (auklėtojos Skirmantė Banienė ir Birutė Čielienė) tapo, žaismingai kalbant, akademikais – jiems įteikti Anykščių akademijos sertifikatai. Apdovanojimų renginį sakralioje Koplyčios erdvėje suruošė Akademijos projekto vadovas, rektorius rašytojas Rimantas P.Vanagas.

Jo rūpesčio dėka 2019-20 m.m. aštuntokai galėjo simboline prasme kopti į kalnus su alpinistu V.Vitkausku, giliau suvokti orų kaitą klimatologės A.Galvonaitės dėka, susitikti su kitais savitomis, įspūdingomis veiklomis užsiimančiais žmonėmis, klausytis jų minčių ir patys klausinėti. Temos įvairios: nuo V. Račicko kūrybos iki Afrikos vaikų mokymosi ir gyvenimo.
   Antroji renginio dalis – Antano Baranausko mokyklos 8a ir 8b klasių mokinių apdovanojimai. BARI statulėlės – išskirtinis mokyklos apdovanojimas – įteiktas 6 aštuntokams: Laurai Matiukaitei (8a), Tomui Žąsinui (8a), Arnui Žukauskui (8a), Godai Bekintytei (8b), Skaistei Kirstukaitei (8b) ir Martynui Žemaičiui (8b) – už aktyvų dalyvavimą konkursuose, olimpiadose, projektuose, tarptautinių mainų programose, įvairiuose gamtamoksliniuose tyrinėjimuose ir renginiuose bei sportinėje veikloje. Pirmūnų ženkleliai (metiniame įvertinime vien devynetukai ir dešimtukai) papuošė trijų 8b klasės mokinių krūtinę: Godos Bekintytės, Skaistės Kirstukaitės ir Urtės Raišelytės. Dviem 8a klasės mokinėms: Smiltei Drevinskaitei, Samantai Esmantaitei ir dvylikai 8b klasės mokinių: Darijai Barauskaitei, Matui Jurkėnui, Titui Karčemarskui, Ugnei Milaknytei, Dianai Noreikaitei, Gabijai Petniūnaitei, Titui Raugui, Adrijanai Valečkaitei, Mikui Vildžiūnui, Skaistei Viršylaitei, Rusnei Žarskutei, Gabrielei Žigaitei – įteiktos mokyklos padėkos už gerą mokymąsi, už mokyklos garsinimą meninio skaitymo kompozicijų konkursuose, už aukštus sportinius pasiekimus.
    Šį puikų renginį pakilumo, džiugios nuotaikos pripildė ir sakrali Koplyčios energetika, ir gamtos ramumas bei šviesa.
                                 Mokytoja Birutė Čielienė