2020 09 26

Susitikimas su angelais

spektakl

Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje greta dėl viruso vykstančių griežtų apribojimų džiaugsmingos dieviškos šviesos paskleidė susitikimas su angelais – lyg Rugsėjo 1-osios šventės pratęsimas vaikams padovanotas spektaklis „Angelų pasakos“ pagal Vytauto V.Landsbergio kūrinį.

Tai režisierės Alvyros Simanonienės ir spektaklyje vaidinančių bibliotekininkės Gitanos Karvelienės bei pradinių klasių mokytojos Ritos Vaitiekūnienės vasaros triūso nuostabus rezultatas.
   Spektaklio idėja, anot pagrindinių veikėjų arkangelų Gabrieliaus ir Mykolo, „sena kosminė svajonė“, – skleisti Danguje ir Žemėje šviesą, kaupti širdyje dvasinius turtus ir jais dalintis su kitais, siekti augti ir tobulėti. Arkangelų, Dievo pasiuntinių, tikslas – išmokyti Žemės gyventojus švęsti gyvenimą. Tai neįvyksta be pastangų – norint atsikratyti sielą slegiančių sunkumų, būtina laikytis dešimties dieviškų įstatymų: mylėti, žaisti, kurti, dirbti, globoti, padėti, dalintis, draugauti, atostogauti ir, žinoma, dainuoti „Angelų himną“!!! Pakerėti žiūrovai ne tik giedojo himną, bet ir kalbėjosi su arkangelais, atsakinėjo į jų klausimus, plojo, trypė.
   Vaikus sužavėjo, kad dvi aktorės atliko ne tik arkangelų, bet ir godaus turtuolio Aukselio bei pragaro valdytojo Liuciaus vaidmenis, kad spektaklį praturtino ir lėlių teatro elementai, muzikinis fonas. Žiūrovai buvo panardinti į angeliškos šviesos, spalvų, garsų, teatrinių efektų įvairovę. Visus nustebino Gitanos ir Ritos artistiškumas, žaismingas bendravimas, gebėjimas žarstyti humorą, o svarbiausia – sukurti širdžių ryšį. Spektaklis puikus, aktorės nuostabios, režisierė nematoma, bet juntama! Tokie nekasdieniai susitikimai ilgam išlieka širdyje.

Birutė Čielienė