2021 04 15

Paieška svetainėje

Svetainę aplankė

MOKONOMIKA

Sausio 21 d. Anykščių Antano Baranausko 6–10 klasių mokiniai dalyvavo respublikinėje Swedbank inicijuotoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje „MOKOnomika“. Pamoka prisidėjo prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

Mokiniai sužinojo apie kūrybą, tvarumą, finansinį raštingumą, ekonomiką, pilietiškumą, kaip susidraugauti su pinigus nešančiais aitvarais, apie ateities profesijas, maisto (ne)švaistymą ir savanorystę. Dar mokėsi taupyti ir aiškinosi, kodėl dalį pinigų protinga investuoti. Netradicines integruotas pamokas vedė žymūs žmonės, mokytojai, savo srities žinovai ir profesionalai.

Padėka uz dalyvavima mokonomikos pamokoje

Mokinių atsiliepimai pasibaigus renginiui

Patiko, nes pasakojo įdomiai, naudingai, nenuobodžiai žmonės, kurie pasiekė savo tikslų. Kuo daugiau tokių pamokų, manau, ir mokiniai noriau mokytųsi.
                                                                     Gintarė Vasytė 9 kl.

Sužinojau, kad robotai niekada neperims darbų, kuriuose reikia kūrybingumo. Kad įgautum Lietuvos pilietybę, reikia net 10 metų gyventi Lietuvoje ir išmokti kalbą. Pasakojo, kaip moteris pradėjo gaminti kūrybinius portretus iš maisto, paskui iš daiktų. Sužinojau naujus pietų patiekalus, kaip naminis limonadas ar jogurtas su vaisiais. Tai buvo įvairiapusiškos pamokos.

Augustas Stašys 8a kl.

Man pamoka labai patiko. Buvo įdomu klausyti jaunų žmonių ir jų nuomonių bei patarimų. Man patiko Orijaus Gasanovo pasakojimas apie keliones ir įdomias vietas. Dar man labai įsiminė Jolitos Vaitkutės idėja, jog meną galima kurti iš visko ir jį nufotografavus, jis ilgai išliks nuotraukoje. Nors paties kūrinio jau nebebus.

Miglė Kisieliūtė 8b kl.

Man patiko Andriaus Talžūno pasakojimas apie jo karjeros pradžią, dar patiko pasakymas, kad nereikia būtinai popieriaus ir pieštukų sukurti menui, kad menas kuriamas iš neįprastų dalykų.

Aistė Karčiamarskaitė 7a kl.

Man labai patiko pietų pertraukos receptai, labai lengvi. Įdomu buvo sužinoti apie YouTube videofilmavimo įrangą. Šiaip, kaip pirmą kartą, tai labaiiiii patiko visa pamoka. Norėčiau ir kitais metais dalyvauti.

Justinas Buelis 6b kl.

Vakar pamokoje man jau pradžių patiko tai, kad laidą vedė Rolandas Mackevičius. Man patiko, kai pasakojo apie pilietiškumą, mitybą, pinigų taupumą, per ilgąją pertrauka rodė, ką galima pasigaminti pietums. Įspūdį paliko, kaip jie viską suorganizavo, kaip viską paaiškino. Labai buvo įdomu, kai pasakojo apie šalis, jų gražiausias vietas, kurias galima apsilankyti, kur pavalgyti arba šiaip pailsėti.

Gabrielė Čybaitė 6b kl.

Šioje MOKOMONIKOS pamokoje išmokau, kad reikia investuoti pinigus į kažką, nes jei pinigus laikysi, jie nuvertėjai ir patirsi nuostolių. Ši pamoka buvo įdomi, manau, labai praversianti gyvenime.

Karolis Mottiejūnas 8b kl.

Mokinių mintis apibendrino mokytoja Skirmantė Banienė