^ Į viršų
facebook

Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla

2020 09 26

Anykščiai S. Nėries g. 5 LT – 29145 baranausko.mok@gmail.com | Įmonės kodas 190047449


Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla

SAUGOK SAVE IR SAVO ARTIMUOSIUS

tuberkuliuze pat

 

 

   Kovo 24–oji Pasauline TB diena pasirinkta todėl, kad 1882 m. šią dieną dr. Robertas Kochas paskelbė atradęs bakteriją, kuri sukelia tuberkuliozę. Būtent šis atradimas padėjo tolimesnius tuberkuliozės diagnostikos  ir gydymo pagrindus. Vokiečių mokslininkui  R. Kochui už tuberkuliozės tyrimus 1905 m. įteikta Nobelio premija fiziologijos ir medicinos srityje.


   ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas ir visuomenės sveikatos specialistė Joana Korabliovienė parengė paskaitas „ABC apie TB“ , „Tuberkuliozės istorija“. Šias paskaitas turėjo galimybę išklausyti visi 6–10 klasių mokyklos mokiniai. Visi sužinojo, kas didina riziką susirgti tuberkulioze, kokie plaučių tuberkuliozės požymiai, kaip išvengti TB ir kaip tuberkuliozė plinta.
   Mokyklos mokiniai  su dailės mokytoja Kristina Striukiene pasistengė, kad šią dieną viena mokykos siena pasipuoštų ramunėmis – tuberkuliozės simboliu. Įdomios medžiagos stendui apie šią ligą surinko visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Ramelienė.

                                                         Mokytoja Nijolė Živatkauskienė