2020 09 26

Lietuvos istorijos žinovas

Laurynas

Vasario 28 d. vyko nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ I etapas. Konkursą jau ketvirtus metus organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacija LIMA. Konkurso tikslas – skatinti domėtis Lietuvos istorija, stiprinti pasididžiavimo savo valstybe jausmą.
Konkurse aktyviai dalyvavo Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 5-10 kl. mokiniai. Klausimai visų amžių grupėms buvo tie patys.

Švenčiant Lietuvos valstybė atkūrimo 100-metį, kovo 10 d. Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11–osios Akto salėje vyko II „Lietuvos istorijos žinovo“ etapas. Susirinkusius konkurso dalyvius ir svečius pasveikino LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas. Lietuvos Nepriklausomybės  Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė savo pasisakyme akcentavo, kad daugelis lietuvių yra praradę savo tapatybę su Tėvyne. Dažnas į Lietuvą žiūri pro kaimynių, ne visuomet draugiškų,  valstybių „akinius“. Labai svarbu neprarati ryšio su savo gimtinės šaknimis, tėvų žeme, tradicijomis, tapatybe.
  Mokyklai konkurse atstovavo daugiausiai balų surinkęs I etape jaunasis istorikas – 7a klasės mokinys Laurynas Klimašauskas. Laurynas varžėsi su gimnazistais, studentais, visuomenės atstovais, užsienio lietuviais, besidominčiais Lietuvos istorija. Išmėginti jėgas susirinko net 200 dalyvių. Ir nors apdovanoti asmeninėmis dovanomis buvo tik 5 nugalėtojai, kiekvienas dalyvis praturtino savo istorines žinias, dalyvavo ekskursijoje po LR seimo rūmus,  susipažino su Seimo laisvės gynėjų ir Vitražo galerijų parodomis. Šis renginys buvo nuostabi šventė Valstybės jubiliejaus proga.

Mokytoja Daiva Tručinskienė