2020 08 04

Dalykiškas ir nuotaikingas neformaliojo ugdymo būrelių pristatymas

Pristatymas

Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje veikia dvidešimt aštuoni neformaliojo ugdymo būreliai. Vienuolika jų lanko 1–4 klasių, o septyniolika 5–10 klasių moksleiviai.  Mokslo metams einant į pabaigą, mokyklos bendruomenė organizavo jų veiklos pristatymo renginius.

Gegužės 15 d. pirmos pamokos metu salėje šurmuliavo pradinukai. Patys aktyviausi būrelių nariai turėjo puikią galimybę pasirodyti ir savo klasiokams bei kitų klasių moksleiviams papasakoti, kuo patrauklus vienas ar kitas būrelis. Jie parodė tai, ką išmoko būreliuose bei kvietė visus norinčius kitais mokslo metais įsilieti į įvairius po pamokų vykstančius užsiėmimus. Pradinukų pasirodymus stebėjusi mokyklos direktorė Dalia Kugienė akcentavo, jog šio sumanymo tikslas – supažindinti ir sudominti moksleivius papildomo ugdymo užsiėmimų veiklomis bei paskatinti vaikus pasidalinti įspūdžiais su tėveliais, kad lengviau būtų apsispręsti,  kokius būrelius lankyti kitais mokslo metais.
   Renginį vedė direktorės pavaduotojas  Gintaras Daugėla.  Jaunieji miškininkai, būrelio „Ąžuoliukas“ (mokyt. Daiva Barauskienė) nariai, pristatė mokslo metų eigoje vykdytus projektus, kurių metų jie geriau pažino gamtą, kartu su tėvais darė inkilus. Jie pasigyrė, kad klasėje turi akvariumą, augina ne tik gėles, bet ir svogūnus. Būrelio „Žingsnelis į ekonomiką“ (mokyt. Raimonda Baurienė) lankytojai džiaugėsi susipažinę su pagrindiniais ekonomikos dėsniais, natūriniais mainais bei, pavyzdžiui, pieštuko gamybos procesu ir daugybe kitų svarbių dalykų.
   „Robotikos“ būrelio, kurį lanko net 44 vaikai, vadovė mokytoja Asta Fjellbirkeland pasakojo apie moksleivių pasiekimus kuriant ir konstruojant robotus bei sėkmingą dalyvavimą draugiškose tarprajoninėse robotikos varžybose, kurios vyko Utenoje.
   Vokiečių kalbos būrelio „Vokiškai su kiškiu Hansu“ (mokyt. Vilma Tartilienė) komanda visus susirinkusius pakvietė pažiūrėti sutrumpintą, visiems gerai žinomos pasakos „Raudonkepuraitė“ variantą, kurį sukūrė vokiečių kalba besidomintys pradinukai.
   Lėlių teatro „Boružėlės“ (mokyt. Skaidrina Ratautienė) trupė visus paragino atlikti keletą rytinės mankštos pratimų.
   Šokių studijos „Intrus“ šokėjos demonstravo tai, ką išmoko šiuolaikinio šokio pamokų metu. Tuo pačiu mergaitės pasidžiaugė tarptautiniame konkurse iškovotais sidabro medaliais. Informacinių technologijų būrelio vadovė mokytoja Nerija Širvelienė būsimus penktokus pakvietė į užsiėmimus, kurių metu žaidimo pagalba vaikai mokosi pirmųjų programavimo žingsnelių, kuria animacinius ir vaizdo filmus.
   Gegužės 16 d. pirmos pamokos metu Antano Baranausko pagrindinės mokyklos salėje buvo pristatyta vyresnių klasių neformaliojo ugdymo būrelių veikla.
                                                    Plačiau skaitykite „Šilelyje“
                                                    Ramunė ŠALTENIENĖ