2019 10 18

Jaunųjų geografų stovykla

geograf

Gegužės 16 dieną 9 valandą įsėdome į autobusą, kuriame laukė šeštokai ir jų mokytoja iš Kurklių. Važiavome kartu į Viešintas. Baranausko mokyklos šeštokų komandą sudarė penki mokiniai: aš – Martyna, Indrė, Ugnė, Laurynas ir Jonas. Nuvažiavome į Didžiulių sodybą.

Kai susirinko visos komandos, nuėjome į namą. Tenai sodybos šeimininkė – muziejininkė buvo labai gražiais tautiniais rūbais apsirengusi, papasakojo apie Didžiulių šeimą ir kuo jie įžymūs. Muziejaus darbuotojai įdomiai pasakojant išgirdome beldimą į duris ir pro jas įžengė vyras su žandaro apranga. Buvo šiek tiek nejauku, bet linksma. Jis klausinėjo mus įvairiausių istorinių klausimų, į kuriuos labai gerai atsakinėjo Laurynas, vėliau papsakojo, kaip gabeno knygnešiai knygas. Kai baigė pasakoti, pasiskirstemė į komandas ir išėjome į lauką. Mums liepė sugalvoti kiekvienos komandos pavadinimą ir šūkį.

Lauke atlikome geografines užduotis. Gavome kiekvienas po tris lapus, kuriuose buvo užduotys, ir pieštuką. Apskaičiavome kiekvienas savo žingsnio ilgį, tikrino mokytojai, kieno geriausia reakcija, bandėme išmatuoti šlaito pasvirimo kampą laipsnias, ėjome nurodytus atstumus pagal azimutą. Užduotys buvo įvairios, įdomios, nors nelengvos. Pabaigus praktinę veiklą laukė smagiausia dalis: Didžiulių sodyboje mus vaišino bandelėmis su cinamonu, varškės pyragu, džiovintais obuoliais ir arbata. Valgis buvo labai skanus, o bandelės naminės. Kol vaišinomės, mokytoja paskelbė komandų iškovotas vietas. Indrės komanda užėmė paskutinę vietą, Ugnės ir Jono komanda užėmė 4 vietą, mano komanda antrą vietą, o Lauryno pirmą. Gavome smagių prizų. Po apibendrinimo ir apdovanojimų važiavome prie Didžiulių kapų, kur išgirdome istorijas apie ten palaidotas asmenybes. Tada važiavome į Viešintose esantį Jurkšto muziejų, kuriame surinkta ekspozicija labai labai senų daiktų: puodų, klumpių, svarstyklių ir dar galybė įdomių dalykų, pavyzdžiui, kraičio kubilai. Po muziejaus visi atsisveikinome ir važiavome namo.

Buvo labai labai linksma, susipažinome su naujais žmonėmis, mokėmės geografijos ir savo krašto istorijos kitaip. Ačiū geografijos mokytojai Skirmantei Banienei, kad mus pakvietė į tokią edukaciją.

6 c klasės mokinė Martyna Limbaitė