2019 10 18

Dalyvavome respublikiniame projekte „Dovana Lietuvai“

griezon2

Mūsų mokykla jau antrus metus dalyvauja respublikiniame projekte „Dovana Lietuvai“. 5b klasės mokinių dovana Lietuvai – edukacinė pamoka Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių sodyboje „Pažinkime Anykščių krašto kūrėjus“.

Gegužės 23 d. sodyboje mus pasitiko muziejininkė Jūratė Pačinskienė, kuri supažindino su L.ir St. Didžiulių nuveiktais darbais Tėvynei. Sutuoktiniai užaugino aštuonetą vaikų, mokė svetimus vaikus, sodyboje buvo įrengta slėptuvė lietuviškai spaudai, Liudvika rašė grožinės literatūros straipsnelius ir juos spausdino.
  5b klasės mokiniai žąsies plunksna rašė laiškus knygnešiams, persirengę žandarais, ieškojo lietuviškos spaudos slėptuvės, minė mįsles, žaidė lietuvišką žaidimą Ripka, vaišinosi. Visi labai norėjo paklūpoti ant žirnių (taip senais laikais buvo baudžiami vaikai), tai buvo viena iš smagiausių pramogų, todėl nusidriekė ilga eilė prie bausmės kampo. Gražus pavasario rytas, žydintys sodai, nuoširdi muziejininkė Jūratė ir 5 b klasės mokiniai Lietuvai dovanojo puikų renginį ir savo žinias apie gimtojo krašto istoriją.

Mokytoja Daiva Tručinskienė