2019 10 18

Projektas „Mūsų miesteliai. Troškūnai“

baznycia

Gegužės 24 d. Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 5–8 klasių mokinių komanda lankėsi Troškūnuose edukaciniame renginyje „Mūsų miesteliai“. Apie Troškūnų krašto įžymias, istorines vietas, apie architektūrinius paminklus pasakojo ekskursijos gidai – Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos moksleiviai.

Mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Troškūnų miestelio kapinėse, kuriose palaidota keletas žymių žmonių: politinė veikėja Felicija Bartkevičienė, keletas kunigų, vyskupo Baltakio tėvai ir brolis, knygnešys, daraktorius Mataušas Imbrasas. Kapinėse aplankė vietą, kurioje įkurtas paminklinis memorialas žuvusiems partizanams atminti. 23 partizanams pastatyti vardiniai kryžiai. Važiuodami į žydų kapines, negalėjome nepastebėti Troškūnų senojo dvaro griuvėsių. Miestelio centre akį traukte traukė šv. Trejybės bažnyčia. Tai miestelio gyventojų ir svečių traukos centras. Neišsigando mokiniai įeiti ir į bažnyčios rūsius. Vasaros metu rūsiuose rengiami net koncertai. Mokiniai mielai nusifotografavo su bažnyčios kunigu Aurelijumi prie šv. Antano angelo. Šalia bažnyčios mokiniai užsuko į buvusį vienuolyną. Mokiniai sužinojo, kad pirmąją Troškūnų mokyklą atidarė vienuoliai ir nuo 1789 m. ši mokykla tapo viso krašto kultūros centru. Ekskursiją po Troškūnų miestelį baigėme prie paminklo „Atminimo vartai“, skirto žuvusiems partizanams atminti. Mūsų mokiniai puikiai sudalyvavo viktorinoje, kuri vyko jau K. Inčiūros gimnazijoje. Iš Troškūnų mokiniai grįžo su puikia nuotaika.

Bibliotekininkė Gitana Karvelienė