2018 09 21

Vanduo – gyvybės šaltinis

gyvybe

Kovo 22-ąją visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam mūsų.

Mūsų centro ikimokyklinukai šią dieną minėjo ir sužinojo, kad vanduo mums reikalingas kaip oras, kaip maistas. Išsiaiškino, kad be vandens neišgyventų nei žmonės, nei gyvūnai, nei augalai. Tyrinėdami Žemės gaublį pastebėjo, kad jame daugiausiai mėlynos spalvos – vandens. Vanduo – tai upeliai, upės, ežerai, jūros ir vandenynai. Įdomu buvo išgirsti, kiek daug mažieji žino vandens gyvūnų. Vėliau ragavo mineralinį vandenį ir vandenį iš krano, juos lygino ir nusprendė, kad skanesnis paprastas geriamasis vanduo. Visi smagiai darbavosi klijuodami vandens lašelį. Įdomiausia veiklos dalis – žaidimai su vandeniu: „Audra stiklinėje“, „Pagauk žuvį“.
  Po visų veiklų vaikai apsilankė relaksaciniame kabinete, kur stebėjo akvariume plaukiojančias žuveles bei klausėsi ramios vandens muzikos.

Auklėtoja Danguolė Venskienė