2019 10 23

Virė virė košę...

NelesKose

Spalio 10 d. daugiafunkciame centre minėjome Pasaulinę košės dieną, kurios tikslas – skatinti vaikų sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti košės naudą žmogaus organizmui.
Prieš pakviesdami  centro draugus ir darbuotojus į renginį, grupelė vaikų virtuvėje virė grikių košę: maišė, kad neprisviltų, dėjo naminį sviestą, pjaustė virtus kiaušinius ir jais skanino  košę.

Renginio metu susipažinome su grikių, manų, kukurūzų, sorų, ryžių, miežių, perlinių, avižų kruopomis,  iš kurių galima išvirti  skanią košę. Klausėmės pasakojimo apie maistingų pusryčių svarbą, įvairių grūdų savybes, sveiką mitybą. Vėliau vaikų laukė staigmena – šiltos grikių, manų ir avižinė košės. Ragavome norimos košės, paskanavę išrinkome mėgstamiausią. Nugalėjo manų košė.
  Renginio metu  sužinojome, kad iš įvairiausių kruopų galima išvirti skanią košę, kurią valgyti labai sveika.

Spec. pedagogė Nelė Rasalienė ir auklėtoja Danguolė Stukienė