2019 10 23

Edukacinė savaitė „Metų laikai. Žiema“

Ziema

Žiema – tai balta pasaka, kuomet viską apdengia šaltas ir purus sniegas. Tai angelų šokis medžių viršūnėse, tai tylus snaigių šnabždesys vėjo sūkuriuose. Su žiema atkeliauja ir visų mūsų laukiamos šventės. Mažus ir didelius užburia Kalėdų dvasia.
  Laukdami Kalėdų su ugdytiniais surengėme edukacinę savaitę „Metų laikai. Žiema“. Kiekviena diena turėjo savo vardą.

Pirmoji diena „Advento kalendorius“.
Pats nuostabiausias žiemos laikotarpis – tai adventas ir Kalėdos. Jo metu visi pasinėrę į džiugų laukimą, apimantį pasiruošimą šiai šventei. Belaukdami Kalėdų, grupėje pasigaminome advento kalendorių.
   Antroji diena „Žaisliukas eglutei“.
Kalėdų šventės prasmę geriausiai atskleidžia papuošta eglutė, o kad ji taptų jauki, ugdytiniai ją puošė savo gamybos žaisliukais.
   Trečioji diena „Kalėdinis atvirukas“.
Gyvenant šventiniu laikotarpiu, norisi būti geresniais, dažniau šypsotis, todėl šią dieną skyrėme šventinių atvirukų darymui.
   Ketvirtoji diena „Žvakė iš korio“.
Šią dieną grupė kvepėjo bičių vašku ir medumi, nes buvo sukamos žvakės iš natūralių bičių korių.
   Penktoji diena „Žibintų popietė“.
Atvėsus orams gamta tarsi užmiega, o tamsa vis anksčiau mus pasitinka. Visiems reikia šviesos ir šilumos. O tą mes susikūrėme patys pasigamindami žibintus. Uždegti žibintai priminė, kad nors lauke ir tamsu, bet viduje šilta ir šviesu.

Spec. pedagogė Nelė Rasalienė ir auklėtoja Danguolė Stukienė