2019 10 18

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

sausis

Šių metų Sausio 11-ąją dieną prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos ir 10 minučių uždegėme atminties žvakeles žuvusiems už Lietuvos laisvę paminėti. Po šio renginio mūsų įstaigoje vyko pilietiškumo valandėlė „Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena“.

Skambant E. Masytės dainai „Laisvė“ vaikai suėjo į salę, papuoštą tautiška atributika ir vaikų pagamintais laisvės angeliukais. Stebint vaizdinę medžiagą, vaikams pasakojome M.Nargėlaitės pasaką apie Sausio 13 dienos įvykius.
   Ši diena paskelbta „Laisvės gynėjų diena“ – iškeliamos vėliavos, renkasi žmonės, kūrenami simboliniai laužai, degamos žvakės ant žuvusiųjų kapų. Prisiminėme kritusius kovoje už laisvę. Visiems uždegėme po atminimo žvakutę. Visi – ir maži ir dideli – įsisegėme prie savo širdies neužmirštuoles, palaikydami puikią iniciatyvą, kuri ragina neužmiršti ir jausti dėkingumą žmonėms, atidavusiems gyvybę, kad galėtume visi laimingai gyventi.

Spec. pedagogė Eglė Milaknienė ir auklėtoja Nida Raščiūtė