2019 10 18

Svečiuose pas ugniagesius

ugnegesiai

Gegužės 4 d. minima Šv. Florijono – ugniagesių gelbėtojo – diena. Ta proga visi centro vaikai ir mokytojos vyko į Anykščių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kur ugniagesiai-gelbėtojai supažindino mus su savo darbo ypatumais.

Vaikai sužinojo, kur ugniagesiai kiekvieną dieną sportuoja, apžiūrėjo gyvenamąsias ir poilsio erdves, atnaujino ir papildė žinias, kaip elgtis įvykus nelaimei ar kilus gaisrui. Visus nustebino specialios įrangos gausa ir ugniagesių-gelbėtojų apranga. Sužinojome, kad ugniagesiai išgirdę aliarmo signalą turi apsirengti per 45 sekundes. Tai mums pademonstravo vienas ugniagesys-gelbėtojas, kuris aprangą apsirengė daug greičiau, net per 37 sekundes. Visi buvome sužavėti. Vėliau vaikai apžiūrėjo gaisrines mašinas, tada grupelėmis sulipę į mašinas, pasijuto tikrais ugniagesiais: drąsiausieji važiavo su įjungtais švyturėliais. O stipriausieji galėjo išbandyti gelbėjimo technikos galimybes (specialios metalo karpymo žirklės sveria apie 20 kilogramų).
   Ačiū šauniai Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komandai už naujus ir labai įdomius potyrius.

Spec. pedagogė Eglė Milaknienė