2020 04 02

Adventinė-kalėdinė popietė „Advento rimty susimąstom“

kaledosUC

Daugiafunkciniame centre vyko adventinė-kalėdinė popietė, kuri prasidėjo eilėmis, priverčiančiomis susimąstyti apie Advento prasmę. Adventas – susikaupimo ir laukimo metas, krikščionys ruošiasi dižiausiai metų šventei – Kalėdoms.

Mokiniai sužinojo, kad per Adventą nevalia linksmintis, dirbti trankius darbus, keiktis ir pan. Mokiniai taip pat buvo supažindinti ir su Kūčių dienos bei vakaro papročiais, burtais, valgiais. Minėme mįsles, dainavome kalėdines dainas.
Labiausiai visiems patiko Kūčių burtai. Buvo buriama su pupelėmis, kūčiukais, renkami žirnius nuo žemės, kas daugiausiai pririnks, tas bus darbščiausias, traukiamas ilgiausias šiaudas iš po staltiesės, metė batus – spėjo, ar kitais metais daug keliaus, kas geriausiai mokysis, kam teks likti ten, kur yra. Būrėsi vašku ir vandeniu, stebėjo, kokios figūros susidarys.
  Pynė kalėdinį vainiką. Nupinę vainiką visi susikabino rankomis. Vaikai padovanojo savo rankomis pagamintus žaisliukus tėveliams. Šventės pabaigoje aplankė Kalėdų senelis, vaikus apdovanojo dovanėlėmis. Nuotaika visų buvo puiki.

Mokytojos Alma ir Meilutė